למי באמת מתאים יום קניות ממוקד

כשנשים מתקשרות אלי, אני קודם כל מקשיבה לצורך שלהן. יש נשים נשים שמספרות לי שהארון שלהן מפוצץ, ועדיין הן עומדות מולו מתוסכלות כל בוקר מחדש, וכל שנייה מרגישות צורך ללכת לקנות בגדים חדשים. במקרה כזה אני תמיד אמליץ להתחיל מפגישה של ייעוץ וסידור ארון, שבמהלכה נערוך גם רשימה מדוייקת של הפריטים שבאמת חסרים בארון, ורק אחר כך נצא ליום קניות. המטרה היא להוציא קודם כל כל כמה שיותר הופעות מתוך הארון וללמוד איך להינות מהשפע הקיים בארון בלי לקנות פריטים מיותרים שחוזרים על עצמם שוב ושוב שיוצרים עומס מיותר בארון.

לעומתן, יש נשים שמתקשרות אלי ומספרות לי שפשוט אין להן מושג איך לעשות קניות. אין להן כלום בארון חוץ מכמה פריטים בסיסיים, והקניון הוא אחד המקומות שהן פשוט אפשר לומר, לא סובלות בכלל! לנשים האלה אני כן אמליץ על יום קניות ממוקד ולפי הצורך, אחר כך מפגש משלים של ייעוץ וסידור ארון.

מה יכולות להיות חלק מהסיבות של נשים לרצות לקחת יום קניות ממוקד:

 • נשים שלא אוהבות את איך שהן נראות, ואז הן בטוחות שלחנויות אין מה להציע להן, ושאף בגד לא יחמיא להן באמת.
 • נשים שהשפע בחנויות פשוט גורם להן לבלבול ועומס, שגורם להן פשוט להכנס ולצאת משם מהר.
 • נשים שאין להן מושג מה באמת מתאים להן מבחינת גזרות, בדים, צבעים וסגנון, ואז הן מודדות מלא בגדים, ולא בטוחות באף בגד שהן לובשות. מה שקורה בסוף לרוב, הן יוצאות מהקניון עם פריט אחד או שניים שהן קנו "בכח" רק כדי להרגיש שאחרי המסע המפרך הזה, הן יצאו עם משהו ביד.
 • נשים שקונות הרבה בגדים, אבל בחנות זה נראה עליהן טוב, ובבית כשהן מודדות שוב, הן לא מרוצות, ואז הן משאירות את הבגד בארון ללא שימוש או מחזירות לחנות.
 • נשים שנכנסות לקניון וקונות לכל הילדים שלהן, אבל הן תמיד במקום האחרון.

בנוסף יש נשים שפשוט מחליטות שהן רוצות לעשות שינוי משמעותי. ולחדש את כל המלתחה מכל מיני סיבות:

 • רצון לשינוי וריענון משמעותי.
 • שינוי בעבודה ובקוד הלבוש.
 • שינוי בסטטוס המשפחתי או האישי.
 • ירידה או העלאה במשקל.
 • הגוף השתנה משמעותית אחרי הלידות.
 • שיעמום ורצון אמיתי להתחדשות ולמידה של דברים חדשים.

ברגע שאישה מוכנה באמת לשינוי ולהתחדשות, היא תרגיש את זה בכל הגוף שלה ותפנה לעזרה. ואז מתוך הרצון האמיתי, השינוי יהיה לרוב מאד משמעותי עבורה. יכולת הפתיחות של מישהי שמגיעה לסטייליסטית לייעוץ סטיילינג, ישפיע על מידת ההצלחה של התהליך.

המטרה של יום הקניות הממוקד הוא באמת קודם כל לענות על הצורך של כל לקוחה. ובאמת להעביר אותה איזשהו תהליך מול רכישת הבגדים המתאימים לה. אני מאמינה שהבגדים הם כלי לשינוי עמוק ופנימי. בעזרתם ניתן לשנות את הדימוי העצמי שמשפיע על הרגשות והמחשבות שלנו על עצמינו, ועל כמה אנחנו שוות. זה משפיע על כל ההתנהלות היומיומית שלנו בבית עם המשפחה, בעבודה, עם החברות, ובייחוד על כל אחת עם עצמה. הבגדים משפיעים על הביטחון העצמי, על האנרגיות שלנו, ועל איך אנחנו שופטות את עצמנו.

חשוב לציין שבמהלך הקניות אני קשובה לחלוטין לצרכי הלקוחה. אני אף פעם לא אדחוף לה פריטים שהיא לא מתחברת אליהם בכח. אם אישה תקנה בגד, רק כי הסטייליסטית אמרה לה, ואח"כ היא לא תלבש אותו בכלל, מבחינתי זה כישלון!

לפעמים אני חושפת את האישה לפריטים שאולי היא לא הייתה מנסה בעצמה, כדי להרחיב את גבולות ההתנסות שלה. יש פעמים שנשים נדהמות לראות את עצמן עם פריטים חדשים, והן מחליטות לאמץ ולרכוש. ויש פעמים שהן לא מתחברות. וזה בסדר גמור!

עוד עניין שחשוב לי להדגיש בהקשר הזה, הוא שאין לי שום מטרה כסטייליסטית להלביש את הלקוחות שלי כמו שאני מתלבשת, אלא כמו שהן רוצות להתלבש. לפי הסגנון של כל אחת, מבנה הגוף ועוד. ואפילו שאני סטייליסטית דתייה שמשתדלת להקפיד על צניעות וכיסוי ראש מלא , אני מתאימה את עצמי לכל אישה שמגיעה אלי: דתיות, חרדיות וגם חילוניות. זה ממש לא משנה.

מקווה שהבלוג הועיל לכן, ועזר לכן. אני כאן בשבילכן לכל שאלה!

איילת.

רוצה להשאר מעודכנת?

הרשמי לניוזלטר שלנו וקבלי טיפים לשילובי בגדים וצבעים, מידע על טרנדים והשראות ואיך לא- מבצעים בחנות רגע לפני שהכל נחטף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים