סדר בבית ובארון בהשראת מרי קונדו

עדיין לא קראתי את הספר "סודות הקסם היפני",

והאמת היא שנחשפתי רק לא מזמן למארי קונדו ולשיטה שלה "קון- מארי".

כאחת שמאד אוהבת סדר, ובשנים האחרונות קצת מחפפת בעניין, המפגש עם התכנים שלה היה משמעותי עבורי.

התחלתי לראות את הסדרה שלה שמשודרת בנטפליקס.

בתכנית היא מגיעה לבתים של אמריקאים שמוצפים בכמויות של חפצים ובלגן, ועוזרת להם לעשות סדר משמעותי ויסודי בבית בעזרת השיטות והטיפים שלה.

באחת התכניות שצפיתי בהן, היא הגיעה לאישה שיש לה כמה וכמה ארונות בגדים.

מארי ביקשה ממנה להוציא דבר ראשון את כל הבגדים למיטה.

והייתי פשוט בהלם גמור, הערימה שלה הגיעה ממש עד התקרה!!! ואני לא מגזימה.

בשלב הזה מארי ביקשה ממנה להתחיל למיין ולהשאיר בארון רק את מה "שעושה לך ניצוץ של שמחה בלב", ולפריטים שלא משמחים אותה יותר, לומר: "תודה שהייתם אצלי, ושימחתם אותי", ואז להיפרד מהם.

אחרי שראיתי את הפרק הזה, התחילה לחלחל לתוכי תחושת העומס סביבי. התחלתי לשאול את עצמי, האם אני צריכה באמת כ"כ הרבה חפצים סביבי? האם כל מה שיש לי משמח אותי, או ההפך, מכביד עלי ויוצר אצלי תחושה של עומס?

החלטתי לפעול ולסדר כל פעם פינה אחרת בבית ולסנן היטב את כל מה שאנחנו לא זקוקים לו.

אני עדיין בדרך אבל מה שכבר הספקתי לעשות, גרם לי לתחושת שחרור אין ספק.

אז אני רוצה לצרף לכן כמה טיפים של מארי קונדו וכמה תוספות שלי, שיעזרו לכן בתהליך הזה של הסדר.

  • ודאי שלכל פריט בבית יש את המקום שלו: ברגע שתדעי איפה המקום של כל פריט בבית, יהיה לך יותר קל. נניח הילדים שלי יודעים שכשהם נכנסים הביתה, הם ישר מניחים את תיק בית הספר והגן שלהם בפינה בחדר שלהם. וככה נמנע הבלאגן של סלון עם תיקים זרוקים.
  • אחסני חפצים בכלי אחסון יעודיים: ברגע שהחפצים מסודרים בתוך הארונות והמגירות בכלי אחסון מתאימים, זה ימנע בלגן. לצורך העניין ניתן גם לאחסן בקופסאות נעליים וכדומה.
  • ארון הבגדים שלך: היפרדי מכל הבגדים שלא משמחים אותך, אלה שכבר לא במידה שלך, בגדים בלויים וכדומה. השאירי בארון רק בגדים שאת בטוח אוהבת ולובשת. תמיד עדיף לסדר את הבגדים בתלייה ולפי קטגוריות ולפי צבעים, כך שתראי את כל הבגדים מול העיניים ותוכלי לעשות שילובים חדשים בקלות. כמובן שלמארי קונדו יש את השיטה המיוחדת שלה לקיפול בגדים בתוך סלסלאות או מגירות באופן מאד מסודר שתופס כמה פחות מקום, וגם עוזר לשמור על הסדר בארון.
  • מטפחות: אחסני אותם במקום נגיש ומסודר כך שתוכלי לראות בדיוק מה יש לך. ישנם פתרונות אחסון רבים ופרקטיים מדפים, קופסה גדולה שקופה, קופסת נעליים שהמטפחות מגולגלות בתוכה ועוד, כל אחת ומה שנח לה.
  • תכשיטים: ניתן לאחסן במגירה עם מגש מחולק לתאים לפי קטגוריות, או במעין בד עם המון כיסים שקופים, או על סטנד ייעודי לתכשיטים ועוד מבחר רעיונות. העיקר שיהיה מסודר ובמקום נגיש שבאמת תשתמשי במה שיש לך.
    אם הנושא מעניין אתכן, אני ממליצה לכן לחפש ברשת סרטונים על השיטה, וכך תוכלו ללמוד רעיונות נוספים שיעזרו לכן לשמור על בית מסודר ונקי מחפצים מיותרים.

אני באופן אישי אימצתי חלק מהשיטה למפגשים שלי עם לקוחות במפגשי ייעוץ וסידור ארון.

חלק מהתהליך שאני עוברת עם הלקוחות, הוא הוצאת כל הבגדים מהארון ומיון משמעותי של מה נשאר ומה יוצא מהארון, תוך הבנה שלא באמת צריך המון המון בגדים שתופסים מקום בארון כדי להתלבש טוב, וליצור מלא שילובים חדשים ומחמיאים.

רוצה להשאר מעודכנת?

הרשמי לניוזלטר שלנו וקבלי טיפים לשילובי בגדים וצבעים, מידע על טרנדים והשראות ואיך לא- מבצעים בחנות רגע לפני שהכל נחטף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים